Site Yönetimlerine ‘TAM KAPANMADA UYARMA’ Yetkisi

Site Yönetimlerine ‘TAM KAPANMADA UYARMA’ Yetkisi

Yaklaşık 3 hafta sürecek ve Ramazan Bayramı’nı da kapsayan tam kapanma döneminde bu kez apartman ve site yöneticilerine de binalarında oturanlar ve kural ihlali yapan sakinleri uyarma yükümlülüğü verildi.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine ‘Tam kapanma Tedbirleri’ konulu genelge gönderdi. Buna göre 29 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadar hafta içi-hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Kısıtlama süresince site yöneticilerine de kuralları ihlal edenleri uyarma yetkisi verildi.

26 Nisan 2021 tarihinde akşam saatlerinde İçişleri Bakanlığı, uygulanacak tam kapanma öncesi detayların yer aldığı bir genelge yayımladı. Genelgede tam gün uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması önlemlerinde konut sitelerinde uygulanmasını temin etmek amacıyla site yönetimlerine sorumluluk verileceği detayına yer verildi.

Bu kapsamda site yöneticileri, alan içerisinde izinsiz dışarı çıkan kişilerin (özellikle çocukların ve gençlerin) ikametlerine dönmeleri konusunda uyarılmalarını sağlayacak.

Profesyonel Site Yöneticileri ve Görevliler İzinli mi?

Profesyonel site yöneticileri ve apartman & sitelerin temizlik, ısınma vb. işlerini yerine getiren görevliler ikametleriyle görevli oldukları apartman & sitelere gidiş-geliş güzergâhıyla sınırlı olmak kaydıyla görevli olduklarına dair site yönetimince düzenlenen belgeye sahip olmak ve yanlarında taşımaları gerekmektedir.

Yorum Yapın---